wtorek, 28 stycznia 2014

6. Być kimś innym

Witajcie. Przyznam z pokorą, że zaniedbałam ostatnio blogowe życie na rzecz życia codziennego. Mam straszne zaległości w pisaniu postów jak i komentarzy. Czytam Wasze notki w każdej wolnej chwili, aby być ze wszystkim na bieżąco pomimo nawału pracy, który się ostatnio na mnie zwalił (masło maślane). Mimo tego postanowiłam, że napiszę dziś post. Mniejsza, o to, że jest druga w nocy. Jak postanowiłam, to tak będzie! :D
A więc, jadąc ostatnio autobusem (ostatnio często miewam natchnienie w środkach komunikacji miejskiej - autobus moim natchnieniem :P) naszła mnie taka myśl: A gdybym była kimś innym? Każdy jako dziecko wyobraża sobie siebie za ileś tam lat, udaje ulubione postacie z filmów, piosenkarki itp. A teraz? Ja np. z zazdrością spoglądam na życie takiej elity Manhatanu. Złote dzieci, złotych rodziców. Na pozór beztroskie, wewnątrz na pewno borykają się z takimi samymi rozterkami jak my. Ale nieraz wyobrażałam sobie, że jestem jedną z nich. Że mieszkam w najbardziej dynamicznym mieście świata, codziennie mogę iść sobie kupić szpilki od Louboutina. Jeść wystawne śniadania, a do szkoły podjeżdżać czarną limuzyną. Ale gdyby ktoś mi zaoferował zamianę tego życia, które mam, na to moje 'wymarzone' to chyba bym się nie zgodziła. Może nie mieszkam w ogromnym apartamentowcu i nie mam limuzyny, ale mam coś co sprawia, że jestem tutaj szczęśliwa. Swoje cztery ściany, kilku wspaniałych ludzi i cel w życiu do którego dążę.
To jest dziwne, nieraz sobie myślę, że szkoda, iż nie urodziłam się w Nowym Jorku. A gdybym miała zacząć tam, wszystko od nowa - nie zdecydowałabym się. Poprzez to właśnie uświadamiam sobie, że cieszę się, iż jestem właśnie w tym miejscu na świecie. Uważam nawet, że jestem tutaj w jakimś celu. Być może żeby kogoś spotkać na swojej drodze, a kogoś innego ominąć, nie wiem. Jak to mówią, zawsze mogło przecież być gorzej, a czy lepiej? Chyba nie, myślę, że jestem w idealnym miejscu dla mnie. :)
A Wy? Chcielibyście być czasem kimś innym? Czy może Wasze obecne życie uważacie za najlepszą możliwą opcję? :)
Pozdrawiam, do usłyszenia!

2 komentarze:

  1. Hejka ! Chciałabyś zrobić post o mnie a ja o tobie ? Taka współpraca :-) jeśli tak to pisz na email : paolagr1@interia.pl pod koniec wiadomości napiz adres swojego bloga .
    Zapraszam : paula-paaaula.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że człowiek zawsze chciałby być kimś innym, nawet będąc idealnym...
    http://dogon-mnie-jesli-potrafisz.blogspot.de/

    OdpowiedzUsuń